ASTROLOJİ ve MÜZİK-9/FREKANSLAR - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

ASTROLOJİ ve MÜZİK-9/FREKANSLAR

Dünyanın elementlerinden biri “su”dur. Öyle ki dünyanın 4/3’ü sularla kaplıdır. İnsan vücudunun 4/3’ü sudan oluşur.

İnsan hayatının en önemli yaşam değerlerinden biri de “kan”dır. İnsan vücudunda kanın %90’ı sudan oluşmaktadır. Beynimizin %78-80 arası sudan oluşmaktadır.
Su vücudun her hücresinde manyetik enerji üretir bize yaşam gücü verir. Bu cümle önemli çünkü korkudan tutun mutluluğa kadar, stresten tutun yerinde duramadığımız ana kadar bizi suya yüklediğimiz frekanslar belirler.
-Neden kan beynimize sıçradı sözünü kullanırız?
-Korktuğumuz zaman niçin su içeriz?
-Çok hareketli kişiye ya da birine içten bir sevgi beslediğimizde “kanı kaynamak” sözünü belirtiriz?
-Suya girdiğimiz zaman neden bizleri rahatlatır?
Bu sorularla ilgili yazımızın başına dönersek su beyin, kan, bağlantısını karşımıza çıkarmış oluyor. Peygamberlerimiz evrene, dünyaya, insanlığa, canlıya; olumluluk, doğruluk, güzellik, sevgi gibi anlamları yüklemek için de gönderilmişlerdi. Peygamberlerimiz “hazreti” kelimesini kullanarak telaffuz ederiz. Hazreti kelimesinin kısaltılması “Hz.”dir. Müzikte ses frekansları için “Hertz” kelimesi kullanılır. Hertz kelimesinin kısaltılması “Hz” olarak karşımıza çıkmaktadır. Mesela Hz. Musa’nın Kızıldeniz’i yarıp kavmini Firavundan kurtarması önemli bir ayrıntıdır. “Hz” Peygamber(Musa)/”Hz” Kızıldeniz (Su)
Bir Tibet çanağını alın. Tibet çanağının hakikatli olmasına dikkat edin. Bir miktar suyu koyun ve çevirmeye başlayın. Hafiften hızlıya, hızlıdan hafife doğru çevirdiğinizde suyun durumu sizi şaşırtacaktır.
Son yıllarda niçin su üzerinde farklılıklar yapılmaya çalışılıyor? İmtihanımız su ile oluyor farkında mısınız? “Su gibi aziz ol.” hikmetini ve değerini bir anlayabilsek…
Frekanslarımızı iyileştirme yönünde en etkili yöntemlerden biri de müziktir. Tabii ki frekansa dikkat ederek;
Özellikle 2. Dünya savaşından bu yana müzik, TV reklamı, korku, hastalık ve baskıyı uyarmak için doğal olmayan 440 Hz. frekansı kullanılmaktadır. 440 Hz. bilinç düzeyini düşürmektedir. 1953 yılında ABD standart frekans olarak 440 Hz’yi tüm dünyada ve müzik piyasasında kullanılması yönünde kabul ettirmiştir. Covid 19 virüsü… Bu virüsün titreşimi 5.5 Hz olarak ölçülmüştür. Bu virüs 25.5 Hz üzerinden yaşamamaktadır. Korku ile bu frekansa getirmeye çalışıyorlar. Bu frekans için vücudu ne ile uyarıyorsunuz? Su ile… Şimdi aynı durumu maymun çiçeği ya da başka bir virüs adı altında yapmaya çalışıyorlar.
Evrenin frekansı 432’dir. Sakinlik, mutluluk ve sevgi frekansı… Aynı zamanda Nikola Tesla’nın evrenin kapılarını açacak sayılardan olan “9”a çıkartmaktadır.
Barış Manço 2025 isimli eserinde gerek eserin başlığı gerek müzik içinde kullandığı frekansı “9”a götürmektedir. Bu 2025 eseri için ilk biz ufaktan değinmeye başlayalım.
Astrolojik bir bilgi… Zodyağın bir tam döngüsü 25.920’dir. bu çarpımı ulaşmak için ilk olarak 432 rakamını kullanmalıyız. Döngüyü de sadeleştirdiğimiz zaman “9”a çıkartır. Astrolojide “Ay” aynı zamanda duygularımızdır. Bir evde ortalama 2-2,5 gün kalır. Günlük olarak takip edip “Ay” hangi evinizde ise ayın bulunduğu eve karşılık gelen makamı da dinlediğinizde frekansınıza sahip çıkmış olursunuz.
Vücudunuzdaki suya yüklediğiniz frekans duygularınızı ortaya çıkartır.

Yorum yok

Yorum Yaz

Details about Algol and the Medusa myth behind Önceki Yazı
THE DUALITY IN EVIL… ERIS DISCORDIA Sonraki Yazı