Boğa Burcu ve 19 Kasım Boğa Tutulması - Laden Baygın
Astroloji, karma, felsefe, ezoterik ve okült konulara dair yazılarımı, çevirilerimi, videolarımı ve alıntılarımı bulabileceğiniz web siteme hoş geldiniz.
Zafer Özyiğit Troy Karma & Kehanet Astroloji Ekolü Sola Unitas Yaşam ve Takım Koçluğu

Boğa Burcu ve 19 Kasım Boğa Tutulması

19 Kasım 2021 de öğle saatlerinde 27 derece Boğa burcunda bir parçalı Ay tutulması yaşayacağız. Boğa burcu Dünya demektir. Çünkü Boğa burcu maddeyi, sahip olmayı temsil eder.  Dünya da maddeyi deneyimleme yeridir. Boğa boynuzlarında Dünya’yı taşır. Çeşitli rivayetlere göre Boğa bir öküzdür, ve altında bir balık vardır, Boğayı dengede tutan da budur.  

Çok eski zamanlardan beri dört sabit burç Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’ya büyük önem verilirdi. Çünkü Dünya’nın temellerini bu dört burcun oluşturduğuna inanılırdı. Bu burçlarda olan tutulma ve stelyum dönemlerinin Dünya’nın temellerini sarstığına inanılırdı. Bunun neticesinde ise depremlerin olacağına inanılırdı.  

Bu kısa bilgilendirmelerden sonra şunu düşünelim. Dünya’mız, doğa anamız yani Boğa’mızda tutulma serisi başlıyor, düğümler burç değiştiriyor, alt bantta Uranüs Boğa transiti gerçekleşiyor. Güvenli diye sığınıp, güvendiğimiz şeylerin elimizden kayıp gitmesine şahit olacağız. En son Uranüs Boğa transiti 1935-1941 arasında, savaş dönemi, kıtlık dönemi, Büyük Buhran dönemine denk geliyor. İnsanlık ekonomik, ruhsal ve fiziksel bir çöküş süreci atlattı. Dünya tarihinden bir Hitler geçti. 

Ay düğümlerinin yavaş yavaş Boğa – Akrep hattına kaymasıyla TC haritasında da 5-11 aksına düşüyor. Bu hatlar ülkenin finansal durumu, spekülasyon, borsa, sanatçılar, eğlence sektörü, çocuklar, gençler, doğum oranları ve tabii ki 11. ev konuları parlamento, meclis, STK’lar, 2. derece yönetimde olan kişiler, uluslararası ilişkiler, merkez bankası, halkın finansal geliri, umudu, geleceğe dair hayalleri konularını vurguluyor. Jüpiter tutulmaya kare açıda, halkın güvenliğini, refahını, zenginliğini, umutlarını kısıtlayacaktır. Depremler, hayvan saldırıları, zehirli hayvan sokmaları yaşanacak, alışılmadık hava olayları tetiklenecektir. Anayasa değişikliği söz konusu. Spekülasyonlar ile borsada kayıplar yaşanabilir, aktif siyaset hayatındaki kişiler artık sahneden çekilebilir. Tutulmanın yöneticisi Venüs rahat ettiği bir pozisyonda değil, ekonomik olarak daha da zorlanacağımızı anlatıyor. Fakat yine de 11. Ev her zaman umut ve idealizmin yükseldiği, isyankâr, değişim zamanlarını işaret eder. 

Tutulma sabit yıldızı Medusa’nın kesik başını simgeler, idam, boğulma, boyun bölgesinden yaralanma, deniz kazalarında toplu ölümleri, toplu cinayetleri anlatır, mülteciler denizleri aşmaya çalışırken büyük trajediler yaşanabilir. En basit hali bireyselde boyun fıtığıdır. Eski astrologlara göre Algol, Dünya üzerinde felaketlere eşlik eden yıldızdır, sonrasında Antares gelir.  Bu tutulma derecesi algoloiddir, böyle önemli tutulmalar gökyüzünde bir çentik bırakır. Önemli gezegen transitlerinde tutulma dereceleri yeniden tetiklenir.  Tutulma, Haziran 2022-Ağustos 2022 dönemlerinde tetiklenecek, Ağustos 2024-Mayıs 2025 arası ise Uranus tutulma derecelerine gelip, retro yapıp tekrar çift dikiş olarak yoluna devam edecek. Böylece etkileri uzun bir döneme yayılacak olup son yılların en ciddiye alınması gereken tutulması olacaktır.  

Tutulmanın en olumlu açısı natal Juno ile, kadın sporcuların, siyasetçilerin, sanatçıların yükseleceği, korunup kollanacağı, belki kadın haklarını korumak için yeni anlaşmaların yapılacağı bir dönem. 

Bu tutulmanın bir benzeri 2003 sonunda yaşanmış ve 2004 yılını etkilemişti. 2004 yılında yaşadığımız olaylara gelirsek Anayasa’da değişiklik yapıldı, 80 yıllık Türk Ceza Kanunu başta olmak üzere Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu, Ceza İnfaz Kanunu gibi temel kanunlarda değişikliğe gidildi, Devlet Güvenlik Mahkemeleri kaldırıldı. 28 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde en çok belediye başkanlığını, bu seçime ilk kez katılan AKP kazandı.  İskenderun Körfezi’nde bir gemi, taşıdığı 2 bin 200 ton “toksik atık” yüküyle batarak çevre sorununa neden oldu. 2004 yılında siyasi kadrolarda da önemli değişimler oldu. Türk siyasetinin duayenlerinden Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan, aktif siyasetten çekildi. 

Boğa ve Akrep hattı üzerindeki tutulmalar ile insanlar ellerinde olanı kaybederler. Genelde sahip olduklarımızdan vazgeçmemiz gereken durumlara işaret eder, bırakmamız gerekenleri biz bırakmazsak karşımıza çıkan olaylar bize bıraktırır. Akrep ise mutlaka yeraltı örgütlerini ortaya çıkartır. Bu PKK olur, IŞID olur, mutlaka gizli kişiler ve örgütler ortaya çıkmıştır.  

Bir tutulmanın bir ülkeyi,bir ulusu etkilemesi için ya o ülkeden izlenmesi gerekir, ya da haritasında  önemli bir nokta tetiklenmesi gerekir. Kuzey Amerika’nın ve Büyük Okyanus’un büyük çoğunluğunda tutulmanın tamamı izlenecek. Yeni Zelanda, Avustralya ve Asya’nın doğusuna Ay tutulmuş doğacak.  Ülkemizden izlenemeyecektir.  

Bireyselde Kova, Akrep ve Aslan’da +/- 5 derecede gezegenleri ve ışıkları olanlar gerilimli açı alacaklar arasında. Başak ve Oğlak +/- 5 derecede gezegenleri ve ışıkları olanlar olumlu etkilenecekler arasında. 

Son olarak, dünyamız sallanırken ne olacak diye panik halinde beklemek yerine Boğa’mıza, Dünya’mıza, Doğa Anamıza yardımcı olun, onun üzerinde yaşayan canlılara merhamet edin, sahip olduklarınızı muhtaç olanlarla paylaşın ki zorla elinizden kayıp gitmesin. 

Sevgiler 

Mine Karabaş 

Laden Baygın Karma Astroloji Öğrencisi  

Yorum yok

Yorum Yaz

Mars Mantra Önceki Yazı
. Sonraki Yazı